Aslı Moral Ergin

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Ergin, is hayatına TÜBİTAK’ta başlamıştır. 2002 – 2009 Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı’nda KOBİ’lerle ilgili ulusal ve uluslararası pek çok eğitim, danışmanlık ve işbirliği projesinin tasarım ve yürütücü koordinatörlüğünü yürüttükten sonra, 2010’da Samsun İl Özel İdaresi, Ar&Ge Birimi Kümelenme ve İnovasyon Merkezi Koordinatörü olarak farklı sektörlerde yoğun olarak kümelenme ve inovasyon alanında iş modelleri geliştirip uygulanmasını sağlamıştır.

2011 – 2013 yılları arasında Ekonomi Bakanlığı Samsun Kümelenme Bilgi Merkezi Koordinatörü olarak 3 kümenin (Tıbbi Aletler, Mobilya ve İşlenmiş Gıda) koordinatörlüğünü yapan Ergin, pek çok küme oluşumuna da destek vermiştir. 2014’den itibaren Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Kastamonu Ticaret Borsası, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Tokat İl Özel İdaresi, Tarım ve Orman Bakanlığı Arıcılık Araştırma Enstitüsü gibi pek çok kurumun Avrupa Birliği, Ekonomi Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı ve Kalkınma Ajansı destekli projesinde kilit uzman olarak görev almıştır.

Profesyonel hayatında hem görev aldığı projelere hem de sivil toplum örgütlerine eğitmen olarak katkı sağlamıştır. Uzmanlık alanı olan stratejik planlama, stratejik yönetim, proje yönetimi dışında kişisel gelişim ve iletişim konularında eğitim vermektedir.

Bilgi ve deneyimlerini Rönesans çatısı altında paylaşan Ergin, Proje Yönetimi Profesyonellik Sertifikası (PMP) sahiptir ve çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.
Danışmana Sorun